Aktualności

Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc 2019

Od 3 do 10 listopada trwać będzie trzecia odsłona Festiwalu Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc. Festiwal, któremu przyświeca idea promocji kultury polskiej oraz tradycji wolnościowych jest odpowiedzią na realne zapotrzebowanie na wydarzenia o takim właśnie charakterze.


Podczas tegorocznej edycji w sposób szczególny uczcić chcemy postać znakomitego kompozytora Stanisława Moniuszki, którego 200. rocznicę urodzin świętujemy w tym roku. Moniuszko tworzył dzieła o tematyce narodowej, wplatając w utwory elementy ludowe.  Bezsprzecznie można go uznać za wzór patriotyzmu.

Postaci kompozytora poświęcony będzie spektakl teatralny - lekcje patriotyczne dla dzieci i młodzieży noszące tytuł „Moniuszko. Polskość jak z nut”. Również finałowy koncert Festiwalu ma na celu uhonorowanie kompozytora. W Sali Koncertowej Stodole zabrzmi „Halka” - uważana za pierwszą opera narodowa w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej. Wystąpią: Agnieszka Kuk – Halka, Monika Korybalska – Zofia, Tomasz Kuk – Jontek, Adam Szerszeń – Janusz, Wołodymyr Pańkiw – Stolnik oraz Orkiestra Opery Krakowskiej – kierownictwo muzyczne Tomasz Tokarczyk. Festiwal zainauguruje koncert. Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu w repertuarze najpiękniejszych pieśni patriotycznych.

Bilety na koncerty festiwalowe w cenie 30 zł w sprzedaży od 4 października online lub stacjonarnie w Dworku Paderewskiego od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00. Autokar do Kąśnej w dniach koncertowych wyjadą tradycyjnie o 16.30 sprzed tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc autokarowych (14 600 00 16). Cena przejazdu to 10 zł.

 

×