Bravo Maestro | Mistrzowska Małgorzata Walewska

Bravo Maestro 2022: Mistrzowska Małgorzata Walewska | fot. Kornelia Cygan

Wielka gwiazda polskiej opery, Małgorzata Walewska wystąpi w Sali Koncertowej Stodole z recitalem klasycznych dzieł operowych z towarzyszeniem fortepianu, przy którym zasiądzie Taras Hlushko.

Jest wybitną mezzosopranistką, która gościła na największych światowych scenach i estradach. W 1991 roku rozpoczęła współpracę z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. W latach 1996-1998 występowała na deskach wiedeńskiej Staatsoper. Zaliczyła debiut w Metropolitan Opera w Nowym Jorku jako Dalila w „Samsonie i Dalili” Camille'a Saint-Saënsa u boku José Cury, a także na deskach Royal Opera House w Londynie, gdzie wcieliła się w rolę Azuceny z opery „Trubadur” Giuseppe Verdiego. Śpiewała razem z takim artystami, jak Luciano Pavarotti czy Placido Domingo.

Od 2015 roku pełni funkcję dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Szerokiej publiczności kojarzy się z obecnością w charakterze jurora w telewizyjnym show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W 2016 roku została odznaczona Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Program:

Stanisław Moniuszko – Pieśń wieczorna
Stanisław Moniuszko – Z tej strony Powiśla (aria Cześnikowej z opery Straszny Dwór)
Fryderyk Chopin – Śliczny chłopiec op. 74 nr 8
Fryderyk Chopin – Precz z moich oczu op. 74 nr 6
Fryderyk Chopin – Walc cis-moll op. 64 nr 2
Mieczysław Karłowicz – Z nową wiosną
Mieczysław Karłowicz – Na śniegu op. 1 nr 3
Mieczysław Karłowicz – Zaczarowana królewna op. 3 nr 10
Stanisław Niewiadomski – Latawica op. 14 a
Ignacy Jan Paderewski – Gdy ostatnia róża zwiędła op. 7 nr 1
Stanisław Moniuszko – Jak będę królową (aria z opery Rokiczana)

 



Powrót