Aktualności

Spotkajmy się u Paderewskiego | Koncert pamięci Pułkownika Jerzego Pertkiewicza

W najbliższą niedzielę 17 listopada zapraszamy na tradycyjny już koncert Spotkajmy się u Paderewskiego, organizowany przez lokalną społeczność we współpracy m.in. z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego czy Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice. 


Tegoroczny wieczór patriotyczny w sposób szczególny poświęcony będzie postaci Pułkownika Jerzego Pertkiewicza – zmarłego w 2018 roku żołnierza kampanii wrześniowej i Armii Krajowej (pseudonim "Drzazga"), harcmistrza i Harcerza Rzeczypospolitej, kawalera Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari.

W programie występy zespołu Bohema Trio, uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ciężkowicach,  młodych artystów-muzyków ze szkół i uczelni muzycznych Małopolski, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, oprawa historyczna w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej XVI PP Ziemi Tarnowskiej oraz smaczny poczęstunek przygotowany przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Ciężkowicach.

Koncert poprowadzi dr hab. Danuta Augustyn z Katedry Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji Akademii Muzycznej w Krakowie. Koordynatorem projektu jest Renata Śliwa z Uniwersytety Pedagogicznego im. Edukacji Narodowej w Krakowie. Początek koncertu, który odbędzie się w Sali Koncertowej Stodole Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

 

×