Festiwal Tydzień Talentów

tt.jpg

Festiwal Tydzień Talentów jest wydarzeniem, które od lat daje młodym, dobrze rokującym artystom szansę sprawdzenia i zdyskontowania swoich umiejętności. Pierwsza edycja odbywała się od 14 do 17 października 1982 roku pod nazwą „Spotkania Młodych Muzyków – prezentacje laureatów konkursów polskich i zagranicznych”, a udział w niej wziął m.in. wybitny dziś wiolonczelista – Andrzej Bauer. W kolejnym roku Festiwal przyjął obowiązującą do teraz nazwę, a w przeciągu przeszło trzech dekad był początkiem kariery m.in. Waldemara Malickiego, Tomasza Strahla, Rafała Kwiatkowskiego, Jakuba Jakowicza, Rafała Blechacza.

Festiwalowi zawsze towarzyszyli znani krytyce muzyczni oraz największe autorytety życia muzycznego, spośród których warto przywołać takie nazwiska, jak Józef Kański, Janusz Ekiert, Jan Popis czy Anna Woźniakowska.

Od kilku lat Tydzień Talentów funkcjonuje w formule Warsztatów z Mistrzami, która daje młodym nieocenioną możliwość pracy pod okiem wybitnych Mentorów. Od roku 2017 wydarzenie odbywa się nie jesienią, a wiosną – w jednym z najpiękniejszych miesięcy roku, maju. Festiwal zatem ewoluuje, zarówno pod względem artystycznym i edukacyjnym, jak również organizacyjnym, odpowiadając na sugestie artystów i melomanów.

W ramach Festiwalu Tydzień Talentów przyznawana jest Nagroda im. Anny Knapik. Nagroda ta, której patronuje pierwsza dyrektor Centrum Paderewskiego, muzykolog, pedagog i animator kultury, przyznawana jest najbardziej wyróżniającemu się młodemu muzykowi za najlepszą prezentację podczas tradycyjnego koncertu Tarnowskie Talenty.

 

Regulamin Nagrody im. Anny Knapik

 

KONTAKT

 Anna Podkościelna-Cyz
14 600 00 16 | w. 102
koncerty@centrumpaderewskiego.pl

Zobacz także