Aktualności

Reminiscencje. 30 lat Centrum Paderewskiego - okładka płyty

REMINISCENCJE - historia trzech dekad Centrum Paderewskiego

Piotr Pławner, Mariusz Patyra, Tomasz Strahl, Klaudiusz Baran i Robert Morawski – śmietanka polskich kameralistów na wspólnej płycie z okazji jubileuszu 30-lecia Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.


Szanowni Państwo,

rok 2020 to dla Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej rok jubileuszowy, który stał się wdzięcznym pretekstem do wydania niniejszej płyty. „Reminiscencje” to historia trzech dekad działalności instytucji, opowiedziana przez związanych z nią znakomitych polskich artystów.

Niemal wszyscy występujący na płycie muzycy koncertowali w Kąśnej wielokrotnie, stając się integralną częścią sztandarowych festiwali.  Piotr Pławner, Mariusz Patyra, Tomasz Strahl, Robert Morawski i Klaudiusz Baran to nie tylko doskonali instrumentaliści, ale także przyjaciele Centrum Paderewskiego, którzy zawsze z życzliwością i aprobatą reagowali na nasze artystyczne pomysły – nawet te karkołomne.

„Reminiscencje” to podróż sentymentalna. Jak do tradycyjnego albumu wkleja się fotografie, tak tu wgrywamy utwory, które niczym muzyczne impresje przywołują wspomnienia i emocje. To muzyka, która nam w duszy gra. I tą muzyką chcemy się dzielić, bo tak właśnie brzmi Kąśna Dolna.

„Reminiscencje” to zatem prezent, jaki z okazji swoich trzydziestych urodzin Centrum chce ofiarować melomanom –  zarówno tym, związanym z instytucją od lat, ale i tym, którzy odkryli to miejsce całkiem niedawno. Dla jednych niech będą swoistym muzycznym powrotem do rzeczywistości pięknej choć minionej, dla innych kartą z rodzinnego albumu, dzięki której łatwiej zrozumieć lokalny koloryt. A dla nas wszystkich miłą pamiątką i życzeniem wielu szczęśliwych dekad dla Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

 

 

Łukasz Gaj

dyrektor Centrum Paderewskiego
w Kąśnej Dolnej

 

Słuchaj online 

Reminiscencje_okładka płyty

 

 

×