Aktualności

Radość Bożego Narodzenia

TVP ABC – 25 grudnia (sobota), godz. 16.00
Tansmijsa koncertu nagranego w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.


Spełnili marzenia i zaśpiewali dla swoich rówieśników. Towarzyszyły im Roxie i Cleo. Świąteczne widowisko zrealizował zespół TVP3 Kielce w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej!

„Wśród nocnej ciszy”, „Gdy śliczna Panna”, „Cicha noc” i wiele, wiele innych. Najpiękniejsze polskie kolędy, w aranżacji Łukasza Kowalskiego, wykonali młodzi wokaliści z zespołu „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza oraz kielczanin Karol Łataś. Razem z nimi zaśpiewali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu. Wsparcia dzieciom udzieliły także gwiazdy polskiej sceny muzycznej - Roxie i Cleo. Całość będzie można zobaczyć i usłyszeć w Boże Narodzenie w TVP ABC o godzinie 16.00.

Radość Bożego Narodzenia - koncert TVP - fot. Marcin Mazelewskifot. Marcin Mazelewski | Telewizja Polska


Koncert pt. „Radość Bożego Narodzenia” zrealizowano w pięknej scenografii w  sali koncertowej Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Do wspólnego śpiewania i celebrowania Bożego Narodzenia młodzi artyści zaprosili koleżanki i kolegów z niepełnosprawnościami. Dzieci przygotowały koncert z myślą o swoich rówieśnikach - widzach TVP ABC. Kolędy przeplatane są fragmentami książki pt. „Jezus Malusieńki. Opowieść o Bożym Narodzeniu” w interpretacji aktorki - Ewy Ziętek. Jasełka odegrali mali aktorzy z grupy teatralnej „Być może” z Gorlic. Dzieci wcieliły się m.in. w rolę Maryi, Józefa oraz Trzech Królów.

Radość Bożego Narodzenia - koncert TVP - fot. Marcin Mazelewskifot. Marcin Mazelewski | Telewizja Polska

Dla wielu uczestników udział w koncercie był spełnieniem marzeń. Zmagając się z cytomegalią wrodzoną 13-letnia Emilia zaśpiewała ze swoją idolką Roksaną Węgiel. Integracyjne widowisko zostało przetłumaczone na język migowy. Do wspólnego śpiewania, przed telewizorami, zachęcają napisy z tekstami kolęd.

EMISJE:
TVP ABC: 25 grudnia, godz. 16.00
TVP Polonia: 30 grudnia, godz. 15.50
TVP ABC: 6 stycznia, godz. 14.10

 

×